До Дня Героїв Небесної Сотні




Цікаві та корисні посилання(просто натисни): 











    Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. У цей день згадують про подвиг учасників Революції гідності 2013–2014 років та вшановують пам’ять загиблих під час протестів. Революція гідності є однією з наймасштабніших подій у новітній історії України, результатом якої стало повалення режиму проросійського президента Віктора Януковича та відновлення європейського курсу розвитку України. Однак у боротьбі за права людини та громадянина, демократію і свободу українці заплатили високу ціну – 107 загиблих Героїв Небесної Сотні. Серед них – представники різних професій, віку та статей, які приїхали з різних куточків України й навіть з-за кордону. Наймолодшому із загиблих, Назарієві Войтовичу, було лише 17 років, а найстаршому учаснику Революції гідності Іванові Наконечному – 82 роки. У день пам’яті про подвиг Героїв вчителі радять говорити з учнями про те, що “ми не маємо права опускати руки тоді, коли їх не опустили ті, хто були до нас”.
    Традиційно у нашому навчальному закладі було проведено ряд урочистостей присвячених до Дня Героїв Небесної Сотні, було організовано і проведено виховний захід задля гідного вшанування подвигу учасників Революції Гідності, насамперед увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, у якому взяли участь учні різних класів та вчитель історії Юрій Ігорович який був у ролі ведучого та провів історичний лікбез, слухали розповідь сучасників та учасників тих подій, за допомогою ноутбука і проектора на великому екрані було показано фото- та відео-матеріали по даній темі, облаштували інформаційний куточок, стенд, провели конкурс малюнків, співали пісень, слухали вірші, запалили пам'ятну свічку та вшанували традиційною для такого типу заходів - хвилиною мовчання, також протягом тижня у класах вчителем історії було проведено історично-інформаційні бесіди про подій тих часів, їх причини, наслідки з визначенням взаємозв'язку понять "Герої Небесно Сотні", "герої російсько-української збройної агресії", "герої визвольних змагань" та у старших класах розгляд часопросторових характеристик Революції Гідності в контексті російсько-української збройної агресії.
    Це були прості люди й насправді від кожного з нас залежить наше майбутнє та майбутнє України. У тому, що ми сьогодні маємо самостійну й незалежну Україну, попри продовження боротьби за ці цінності, лежить заслуга кожної людини, яка боролася до цього за свої права, подекуди ціною власного життя. Ці люди дали нам можливість і надалі обстоювати свою свободу. Сьогодні Україна звучить гордо й це, зокрема, завдяки подвигу Героїв Небесної Сотні.         Тому важливо не закінчувати лише на 2014 році, а вибудувати логічний хронологічний зв’язок до подій повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Коли знову, із ще більшою силою, уся нація об’єдналася проти ворога. 
    Однак, замість виключно скорботного заходу, присвяченому загиблим учасникам Революції гідності ми також зробили акцент на мотивації та вірі, приділили увагу саме подвигу Героїв Небесної Сотні і те, за що вони боролися недаремно, бо врахувавши їх ідеї та уроки, сьогодні нове покоління продовжує боротьбу.
    Школярі мають усвідомити важливість таких демократичних цінностей, як гідність, свобода, незалежність, цілісність. За них і досі продовжує свою боротьбу наша держава.
    Діти мають бачити, що Україна обрала правильний шлях. Якби не відмова від проросійського курсу в часи Революції гідності та подвиг її учасників, невідомо як би склалася ситуація в нашій країні зараз.
    Подвиг Героїв Небесної Сотні, які пожертвували своїм життям за наше майбутнє, є прикладом патріотизму та надихає відстоювати нашу територіальну цілісність та незалежність і сьогодні.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День вчителя

Спортивні змагання - «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»

День здоров'я