Шевченківські дні: 9 та 10 березня
Одним із найбільших патріотів усіх часів і народів справедливо вважається Тарас Шевченко. Мало хто з таким вогнем душі захищав свободу і незалежність батьківщини, честь і гідність народу.
Шанувати Шевченка – це значить шанувати рідну мову, культурні надбання народу, творців, які як і він готові були покласти своє життя на олтар служіння народові.
Ми горді з того, що упродовж століть в устах патріотів рідного слова звучала наша мова, її берегли, як перлину, щоб колись заговорити нею на повний голос. І коли гостро постало питання, бути чи не бути українській мові і культурі взагалі,… "Бути!"- відповів на це Великий Тарас своїми творами.
"Ну що б, здавалося, слова...
Слова та голос - більш нічого.
А серце б'ється - ожива,
Як їх почує!..."
"Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!" Під таким акордом у школі в рамках Шевченківських днів проведено різноманітні заходи, метою яких було на прикладі життя й діяльності Кобзаря виховувати любов до рідної землі, свого народу, мови і культури; сприяти усвідомленню власної ролі й відповідальності в майбутньому за долю нашої держави; вшанувати пам'ять геніального українського поета.
Тому традиційно на початку березня в кожній школі готують низку заходів до дня народження Тараса Шевченка. І щоразу це випробування на креативність та учнівський інтерес. Так, щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Цього року Україна відзначає 209 річницю з дня народження великого українського поета та 262-річчя з дня його смерті. Споконвіку щедрою і благословенною була українська земля, бо на ній народжувалися люди, перед генієм котрих схиляється світ. І найперший серед них — Тарас Шевченко, велетень духу і співець народної свободи.
Т. Шевченко вчора, сьогодні і завтра залишається у серцях українців прикладом любові до свого народу, Батьківщини. Він учить малих і дорослих вивчати історію рідного краю, шанувати героїв, завжди бути готовими до боротьби за щасливе майбутнє, за справедливість, за честь України-матері.
З метою популяризації творчої спадщини Кобзаря, утвердження його духовних заповідей, активізації виховної роботи серед учнівської молоді відбулися заходи щодо вшанування пам’яті видатного письменника, поета та художника, а саме:
проведено навчально-виховний захід
літературна година “Струни серця Кобзаря”;
слайд-шоу “Сім’я Тараса”;
перегляд відео та сучасних мультфільмів про Тараса Шевченка;
інформаційні хвилини “Шевченко – поет на всі віки”, “Дітям про Тараса”;
вікторина “Що я знаю про Кобзаря?”;
складання та розгадування кросвордів;
конкурс малюнків “Шевченко”;
створення куточків пам’яті;
проведення віртуальної екскурсії “Пам’ятники Шевченку у світі”;
книжкова виставка “Єднаймо Україну Шевченковим словом”;
поетичні читання “Живе слово Кобзаря”
З плином часу все більше переконуєшся, що поезії Кобзаря — то одкровення, які він висловив на адресу минулих, сучасних і прийдешніх поколінь українців. Тарас Шевченко — це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу. Творчість Т. Г. Шевченка — це святиня, якою дорожить і гордиться український народ.
Перегортаючи сторінки улюблених віршів поета діти розуміли, що вони вчать любити українське слово, рідний край. Учні 5-9 класів здійснили віртуальну подорож до картинної галереї та познайомилися з творчістю Шевченка-художника, прийняли активну участь у конкурсах. Діти розповідали про невідомі події в житті Тараса Шевченка, інсценували уривки з його творів. Діти також вшанували пам'ять Шевченка на факультативному занятті, коли учителем було інтегровано літературну тему в мовну програму. Завершилося заняття декламуванням віршів поета.
Твори української літератури є надзвичайно ефективним засобом патріотичного виховання учнів. Достатньо згадати вічного патріота України – Тараса Шевченка, на честь якого у школі кожного року проходять Шевченківські дні.
Ще напередодні шкільні фойє та класні кімнати було відповідно оформлено виставкою малюнків, тематичними стендами, інформаційними куточками, колекціями ілюстрацій картин Т.Г. Шевченка тощо.
Тарас Григорович Шевченко не залишив якихось праць з педагогіки, але його геніальні поетичні й прозові твори насичені проблемами навчання і виховання, вони несуть молоді виховний потенціал, спрямований на плекання національної свідомості, патріотизму, духовного збагачення особистості, тож кожен урок у кожному класі розпочинався інформаційною хвилинкою про видатного Кобзаря.
Минають роки, змінюються покоління, але слово Т. Шевченка – живе і вічне.
Поет поставив Слово на сторожі поневоленого українського народу. Тому і залишився у пам’яті нащадків захисником істини і справедливості, палким борцем за Україну, сім’ю вольну, нову, в якій житимуть щасливі, горді і прекрасні люди.
Коментарі
Дописати коментар