Увага батькам! Небезпечні організації та молодіжні субкультури
На території нашої держави стали популярні субкультури після того, як у соцмережах почали розповсюджувати відео масових затримань неповнолітніх біля торгових центрів у рф. Також почалася пропаганда та популяризація серед українських користувачів соцмереж, наприклад у місцевих групах(інстаграм, тік ток) м. Луцьк проводилася агітація та заклики до масових бійок, зустрічей, флешмобів у торгових центрах(ПортСіті, Театральна площа, Проспект Волі, Там Там і т.д.).
Розмови про них постійно у дітей "на слуху", вони говорять про них, цікавяться.
Члени цієї субкультури називають себе павуками. Вони одягають чорний одяг із зображенням павука і називають себе “неформалами”. Абревіатура ПВК не пов’язана з будь-якими військовими формуваннями, а “по приколу”, як кажуть самі підлітки. Появу субкультури пов’язують з японським аніме-серіалом “Hunter x Hunter”, у якому є бандитське угрупування під назвою “Геней Рьодан”, символом якого був павук і цифра 4(у вимові цифра 4 звучить як - смерть).
Ми проводимо превентивні заходи з попередження дітей та їхніх батьків не вступати в різні деструктивні чати та групи у соцмережах. Адже це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.
Ми закликаємо батьків пильніше стежити за своїми дітьми, більше часу спілкуватися з ними, цікавитися їхнім дозвіллям, звертати увагу на їхню поведінку.
Течія ПВК “Редан”(назва містить "ПВК" повторюючи назву терористичної організації яка воює проти нас на сході України - ПВК "Вагнер") складається здебільшого з молоді неформальної зовнішності: довге фарбоване волосся, вподобання до «аніме», мультиків, у відповідних групах в «TikTok, Instagram» та інші атрибути, пов’язані із ними. З'явилася в Росії в кінці 2022 року. Конкретна ідеологія відсутня, але полягає у тому, щоб дати відсіч тим, хто їх пригнічує.
Це новий напрямок молодіжної субкультури, яка виступає за свободу вибору індивідуального стилю та засуджує насильство з боку «офніків» (представники субкультури, які обожнюють культ грубої сили і вважають за краще будь-які питання вирішувати бійкою), спортсменів(ЗОЖ), футбольних фанатів, скінхедів, «неросійських» (особи не слов’янської зовнішності) та інших подібних груп. Члени цього руху, для самоідентифікації, використовують символіку павука, носять довге волосся(не обов'язково) та одягаються у вільний одяг.
Основними центрами проведення зборів підлітків визначають людні місця, такі як: площі, торговельні центри, центральні частини міст тощо, де скупчуються групами. Перші прояви активності з’явилися в великих містах російської федерації та має досить резонансний характер. Учасники скоюють бійки прямо біля вказаних людних місць.
З 22.02.2023 вказаний рух почав активно поширюватися через телеграм канали на території країн СНД. В протистояння руху «РЕДАН» також створюються групи «антиРЕДАН», до якого входить так званий неформальний рух «ОФНИКИ» (підлітки 14 років), які не визнають представників «РЕДАН» та вступають з ними у фізичне протистояння. Обидва рухи закликають до протистояння між вказаними течіями.
З 25 лютого цього року активність вказаних ініціатив фіксується у багатьох регіонах держави. У центральних частинах міста відбуваються скупчення молоді, яка також частково пересувається по містах невеликими групами, зокрема у торговельних центрах. Крім того, з метою організації вказаних зібрань у месенджері «Телеграм» почали створюватися тематичні канали. Практикують також напади на окремих "реданів" з метою "перевиховання". Ці акти насилля фільмують та викладають у соцмережах.
Наприклад 27 лютого у Хаpкові затpимали 257 осіб, які планували влаштувати масові бійки. Кіберполіція затримала в Дніпрі та Черкасах 16-річного та 13-річного засновників Telegram-каналів "Редан". Один із затриманих хлопців говорить, що в його групі було близько 2500 тисяч учасників. Створив він її, щоб заробити на рекламних публікаціях, оскільки зараз тема "Редана" популярна в соцмережах. Бронювання реклами у групі коштувало 10 доларів США. Зараз Telegram-канал заблокували. З хлопцем та його батьками спілкуються правоохоронці.
Безсумнівно популяризація теми "Редан/Антиредан" – спланована робота російських спецслужб, які намагаються досягти внутрішньої дестабілізації в Україні.
Іноді підліток не може самостійно реалізувати свої бажання. Він знаходить своє місце у молодіжному угрупуванні для свого самоствердження та своєї самореалізації. Задля цього підлітки об’єднуються у неформальні групи.
Учасників уже помічено у Луцьку, Хаpкові, Києві, на Закаpпатті, в Івано-Фpанківську, Одесі, Вінниці, Львові, Дніпpі та Полтаві.
Деякі батьки навіть можуть не підозрювати, що її дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку.
Батьки, будьте уважними з вашими дітьми, підтримуйте з ними постійний зв’язок, допомагайте їм розібратися в тому, що відбувається, де добро, а де зло. Війна йде не тільки на полі бою. Ворог хоче знищити нашу країну і використовує наших з вами дітей задля досягнення своїх кровожерливих цілей. Тільки разом ми зможемо це зупинити. Тільки разом ми переможемо цих варварів. Давайте не дозволимо державі членистоногих покалічити наших дітей ще більше, ніж вони скалічені війною зараз!
Провокування масових бійок серед молоді та підлітків – це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.
Адже за участь та пропаганду у неповнолітніх та їх батьків будуть проблеми із законом. Уже є відкриті адміністративні та кримінальні провадження.
Як батькам розпізнати, що дитина потрапила до субкультури?
Дитина, яка потрапила в субкультуру, часто починає мати дивний вигляд та закривається від спілкування з батьками. Не хоче розповідати, з ким спілкується, адже розуміє, що це підлягає осуду.
Інколи дитина мимоволі говорить якісь дивні філософські сентенції. До прикладу, "всі ми помремо", "смерть – це добре". У дитини змінюється поведінка, присутні коливання настрою.
Ці фактори мають насторожити батьків. Підлітки досить імпульсивні і якимось чином висвітять свою приналежність до тієї чи іншої субкультури.
Що можуть зробити батьки?
Субкультури входять у життя дитини в середньому і старшому підлітковому віці, коли йде активна сепарація від родини. Тому найбільш результативними є дії батьків на ранній стадії дорослішання дитини:
Потрібно виховувати в дитині правильні цінності. І не просто говорити, а показувати на власному прикладі. Сприяти тому, щоб дитина соціалізувалася. Зараз багато дітей знаходиться на дистанційному навчанні та мало спілкуються з однолітками. Потрібно водити їх у різні гуртки та слідкувати за тим, щоб діти знаходили собі друзів та вчилися спілкуватися.
Також батькам слід звернути увагу на те, чи приймають їхню дитину в різних колективах. Часто до різних субкультур потрапляють діти, яких не приймають у інших групах.
Представників субкультур приймають не тому, що в тебе є якісь певні якості, а тому, що є певна атрибутика. Приймаєш переконання – тебе приймають.
Батькам потрібно тримати контроль. Якщо вони бачать, що підліток потрапив під вплив, є ризикована поведінка або дитина робить протиправні дії – треба діяти рішуче.
Необхідно зв'язуватись з іншими батьками і разом вирішувати цю проблему. Підлітків іноді треба "розганяти" вольовим рішенням, якщо вони починають робити щось протиправне.
Незважаючи ні на що, батьки повинні показувати дитині, що вони її люблять і приймають. Навіть, якщо щось не подобається, потрібно тримати зв'язок з дитиною. Слухати, про що вона говорить. Іноді варто перечекати, якщо ситуація не потребує втручання: дитина пофарбувала волосся чи змінила стиль в одязі. В кожному випадку стратегії поведінки батьків – різні. Інколи треба сходити до психолога, поговорити та отримати підтримку.
Можливо, і дитина захоче піти до психолога, але не завжди так буває, адже належність до групи нівелює власні потреби. Дитина почуває себе захищеною і говорить, що в неї все добре. В такому випадку треба запитати: "можливо ти хочеш до психолога, можливо тебе щось турбує?". Іноді розмова з психологом відволікає дітей від спілкування з диструктивними однолітками, але не завжди.
Як поводитися батькам, у цій ситуації:
Спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її.
Якщо дитина розповідає куди вона ходить та як проводить свій час. Проявіть якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі; виявляйте терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку дитини.
Опановуйте Інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині в соціальних мережах;
Також пам'ятайте, що сучасні діти є достатньо досвідченими інтернет-користувачами і знають, що батьки або що, можуть їх контролювати в мережі та переглядати їх сторінки в соціальних мережах тому вони в 99.9 % мають "фейкову", запасну, тобто ще одну сторінку. Основна - основна, для батьків та загалу і т.д., а друга для "своїх", для друзів та однодумців;
Щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася;
«Познайомтеся» з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані;
Покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї та запропонуйте спільно провести час.
Зосередьтеся на тому, щоб показати дитині її переваги, знайдіть у неї сильні сторони, допоможіть їй побачити себе унікальною особистістю.
Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до вас, слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема у випадку вчинення буллінгу або іншого правопорушення).
ПАМ’ЯТАЙТЕ, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в мережі Інтернет не контролюється. Вчителі та поліція вкотре закликають батьків спілкуватися із дітьми, звертати увагу на їх коло спілкування, поведінку, способи проведення дозвілля.
Чому ПВК "Редан" набуває популярності?
На нашу думку, є певні причини, чому в Україні набуває популярності саме така субкультура й агресивна поведінка підлітків. У країні йде війна, в якій беруть участь дорослі, але в дітей також накопичується напруга, яка має знайти вихід. Бійка – це древній спосіб вивільнити агресію.
Сучасне покоління дітей – це покоління, в якого дуже мало тілесного відреаговування на агресію чи вираження чоловічих якостей.
Зараз діти все частіше не б'ються, не грають в тілесні ігри – м'яча, козаків-розбійників та інші. Це все задіяння чоловічого єства. Зараз цього немає, тому агресивні дії та субкультури виникли на вимогу. Звичайно, діти сидять у гаджетах, де також є ігри, в яких виражається насилля, але фізичного виходу цій емоції немає цим і користуються вмілі пропагандисти, куратори субкультур, маркетологи та ведуться інформаційні війни.
Коментарі
Дописати коментар