Чорнобиль 26.04.1986...
Традиційно у нашій школі було проведено виховний захід "день пам'яті трагедії на Чорнобильській АЕС". Крім інформаційного лікбезу від вчителя історії, було переглянуто фото-, відеоматеріали по даній темі, організована виставка світлин, фото, малюнків.
Чорнобильська катастрофа - руйнування четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції, розташованої у Київській області, в ніч на 26 квітня 1986 року.
Реактор було частково зруйновано і в довкілля викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся викид потужністю понад 300 потужних атомних бомб.
Цю подію, називають найстрашнішим цивільним ядерним інцидентом у світі, є однією з двох аварій атомної енергетики, іншою є ядерна катастрофа на Фукусімі в Японії 2011 року.
Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Початкове реагування на надзвичайну ситуацію разом із подальшою дезактивацією навколишнього середовища, залучило понад 500 000 осіб і коштувало — приблизно 68 мільярдів доларів США.
Спершу, тодішнє керівництво УРСР та СРСР намагалося приховати розміри трагедії та через 5 днів після аварії партійне керівництво союзу провело заплановану першотравневу демонстрацію – на Хрещатик у Києві вивели сотні тисяч людей, в тому числі і школярів. Продемонструвати, що ніякої радіаційної небезпеки немає. Але після повідомлень зі Швеції, де на АЕС Форсмарк було знайдено радіоактивні частинки, принесені з західної частини СРСР, та оцінки обсягів зараження, розпочалася евакуація близько 130 000 мешканців Київської області із забруднених районів. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб, насамперед ліквідатори катастрофи. Навколо ЧАЕС створено 30-кілометрову зону відчуження.
2016 року, у зоні відчуження Чорнобильської АЕС, було створено найбільший на теренах України, Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, де станом на 2021 рік: “Відновились дикі тварини, які жили тут 100-200 років тому, весь цей набір: хижаки, великі і малі, вовки, рисі, борсук, лисиці, копитні, ведмеді".
Через аварію лише серед ліквідаторів, померли десятки тисяч осіб, в Європі засвідчено 10 000 випадків вроджених патологій[en] у новонароджених, 10 000 випадків раку щитоподібної залози й очікується ще 50 тисяч. За даними організації Союз «Чорнобиль», з 600 000 ліквідаторів 10 % померло, а 165 000 отримали інвалідність.
Число постраждалих від Чорнобильської аварії можна визначити лише приблизно (загальна кількість загиблих від наслідків радіації становить близько 600 000 осіб). Вважається, що більша частина смертельних випадків, пов'язаних з дією радіації, була або буде викликана онкологічними захворюваннями.
Коментарі
Дописати коментар