Перша річниця визволення українських земель від московитів





У нашій школі пройшли уроки у 5-9 класах, присвячені першій річниці визволення українських земель від російських окупантів. Класні керівники провели виховні години та разом з учнями згадали події лютого - березня 2022р, говорили про дії захисників щодо визволення міст, про допомогу волонтерів мешканцям і їх підтримку. Обговорювали дії комунальних служб, працівників ДСНС - усіх, хто стояв на захисті міст. Ознайомилися з інформацією щодо ушкоджень міст, сіл, кількості зруйнованих помешкань, мостів, навчальних та історико-культурних закладів. Говорили про те, чому люди змушені були покинути свої домівки і виїхати за кордон. Відзначили, як змінилися міста герої в першу річницю після звільнення від окупантів, які цінності з'явилися у його мешканців, зокрема в учнів. 

   У бібліотеці  була влаштована виставка матеріалів "Перша річниця визволення українських земель від російських окупантів" та відбувся тематичний конкурс малюнків серед учнів школи. Дивилися презентацію та відео матеріали по даній темі.

   Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих захисників, цивільних мешканців, дітей та усіх хто загинув від рук російських окупантів. 

  Навесні 2022 року північні регіони України були звільнені від окупанта. Завдяки Силам оборони, сміливості всіх наших людей нам вдалося вистояти. Ми витримали і відбили наші міста. Світ побачив, на що здатні українці. Звільнивши північ, стало зрозуміло, що окупантів можна вигнати.

  Вигравши битву за Київ, ми виграли битву за Україну стратегічно – як за незалежну суверенну державу. Коли була захищена столиця, було захищене і державне життя України. Звільнивши північ, ми побачили, що окупанта можна вигнати. Продовживши цей рух по звільненню на півдні України – звільнивши Зміїний і Херсонщину, а також на сході України – звільнивши Харківщину, ми впевнені, що можемо звільнити всю нашу землю. Але початок цієї впевненості – саме у битвах за Мощун, Гостомель, Ірпінь, Бучу, Охтирку, Чернігів та інші міста і села наших північних областей, саме у тому першому досвіді наших людей, які побачили, що російська армія біжить з української землі.

   Але як би не було боляче, Україна продовжує жити. Жити, відбудовуватися та навіть у такий важкий час – розвиватися. Ми ж продовжуємо впевнено працювати – кожен на своєму фронті, день у день наближаючи Перемогу.

   Міста Героїв – це міста конкретних людей, які проявили свою сміливість, не залишили ближніх та вірили в Україну, а тому змогли перемагати. Впродовж березня вже 10 українських міст указом Президента нагороджено відзнакою “Місто-Герой України” з метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті свої міст під час відсічі збройної агресії рф проти України. Харків, Херсон, Чернігів, міста Донеччини - Волноваха та Маріуполь, Охтирка на Сумщині та передмістя Києва — Гостомель, Буча та Ірпінь, що взяли на себе головний удар атаки ворога на столицю.

   Важливо пам'ятати, що на цьому перелік не закінчується. Фактично в усіх наших містах і селах, куди заходила окупаційна армія, бачимо звірства, які скоювалися проти людей. Тому ми прагнемо звільнити усю нашу землю, бо не можемо залишити жодного населеного пункту в російській неволі, бо це означає для наших людей те саме, що світ побачив спочатку в Бучі, а потім у решті міст і сіл після вигнання окупанта. Ми пам'ятаємо подвиги Героїв. І людей, і цілих міст.

   Єдність українців забезпечила успіх захисту держави з перших годин 24-го лютого. Відмічаємо зусилля усіх, хто захищав державу чи допомагав це робити. Звільнення півночі та стійкість України загалом були забезпечені зокрема завдяки багатьом звичайним людям, які допомагали Силам оборони і безпеки. Це – волонтери, журналісти, транспортники і багато інших, хто забезпечував оборонців, допомагав людям, викривав позиції окупанта, привертав увагу світу, тощо. Від перших годин повномасштабного вторгнення війна для українців стала дійсно народною війною, наші міста стали містами героїв, наші села стали селами героїв – людей, які допомагали вистояти одне одному і державі. Кожен цивільний поруч з нашими військовими, прикордонниками, та іншими героями пліч-о-пліч визволяли свої домівки, свої міста та села від окупантів.

   Вічна і світла пам‘ять всім Героям, які віддали своє життя у цій різні та всім безневинним жертвам цього геноциду! Пам'ятаємо...










Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День вчителя

Спортивні змагання - «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»

День здоров'я