23 травня День Героїв - борців за волю України.






До Дня Героя у нашій школі відбулася відкрита виховна година та виховний захід присвячений пам’яті і подвигам усіх українців та тих хто зараз стоїть на захисті країни, як загиблим так і безвісти зниклим. Переглядали відеоматеріали та демонстрували фото. Ознайомлювалися з виставкою "Герої України". Після заходу та хвилини мовчання відбулося  покладання квітів до меморіальної дошки на фасаді школи.
 Щорічно 23 травня українці відзначають неофіційне свято - День Героїв України. Цього дня Україна вшановує пам'ять всіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу. Це горде і одночасно сумне свято - багато українських героїв розплатилися життям заради своєї країни.

Станом на 2022 рік не є офіційним державним святом.
Офійно та загальнодержавно ввелось лише цього року.

Українські Герої — це українці, які жили в різні епохи й захищали рідну землю. Вони ставали до лав руських дружин великого князя Святослава і короля Данила, козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Української Галицької Армії Мирона Тарнавського, Січових стрільців Дмитра Вітовського, а також Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри, Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери, Української Повстанської Армії, членів визвольного руху шестидесятників, активістів Небесної сотні та воїнів АТО.

Це горде і одночасно сумне свято - багато українських героїв розплатилися життям заради своєї країни.





День Героїв України - історія свята

День Героїв 23 травня був заснований в 1941 році Організацією українських націоналістів (ОУН). День цей обрали невипадково: 23 травня 1938 року був убитий полковник армії УНР, державний, військовий і політичний діяч Євген Коновалець, один з головних ідеологів українського націоналізму. 

Починаючи з 1992 року свято ставало все більш популярним. У День Героїв вітають усіх, хто з ризиком для життя боровся за українську незалежність, а також віддають шану загиблим. Дата присвячена всім українським воїнам-лицарям Київської Русі, козакам часів Гетьманщини, повстанцям, Українським Січовим Стрільцям та воїнам армій УНР та УПА, а тепер ще воїнам АТО та російсько-української війни.

З травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський (родом з Полтавщини) був повішений більшовицькими агентами, видавши це за самогубство; 

25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра (родом з Полтави);

23 травня 1938 року в Ротердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця (родом із Львівщини).     

Українські герої – це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які стали на захист рідної неньки-України.

На думку багатьох істориків, постать Симона Васильовича є досить суперечливою. Але жоден з них не висловлює сумнівів у його патріотизмі, щирій любові до України і прагненні визволити її з російського ярма: не дарма за радянських часів всіх, хто викликав найменшу підозру щодо лояльності до влади, називали петлюрівцями. Його постать не дає спокою і сьогоднішнім кремлівським пропагандистам.

Попри масштабну кампанію з дискредитації Симона Петлюри, його ім’я для багатьох українців залишилося символом нескореності та боротьби за незалежність України.








Пам'яті українських повстанців 
(Ігор Калиниченко)

В тім краю, де все співає вранці,
І шумлять закохано ліси,
За Вкраїну билися повстанці-
Прометеї волі і краси.
 
Боронили землю від фашистів,
Від поляків і більшовиків,
Щоб ніколи у селі і в місті
Не за тих народу вільний спів.
 
Та високі мрії не збулися,
І злетіть соколи не змогли.
Ворогам поганим не здалися,
І в холодні ями полягли.
 
Прийде час - нащадки їх прославлять,
Й полетять пісні, як журавлі.
Збережемо, браття, світлу пам'ять
Про героїв нашої землі!

Як відзначають День Героїв України

День Героїв зазвичай відзначають протягом тижня після свята. Для зручності масові заходи переносяться на найближчу до дати суботу та неділю.

У 2023 році, кожне місто саме вирішує, як саме відзначати Свято Героїв. У багатьох містах в цей день проходять пам'ятні заходи на честь загиблих у війні, а також покладають квіти біля пам'ятників героям України. 

Цього дня В Україні також відзначають День морської піхоти, еліти військ. Раніше його святкували 16 листопада, але Указом Президента перенесли відзначення на 23 травня. Дату змінили не просто так – у цей день у 1918 році гетьман Української держави Павло Скоропадський видав наказ про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби.

Цього дня у світі відзначаються Всесвітній день черепахи, Всесвітній день спортивної боротьби, Міжнародний день з викорінення акушерських свищів, Всесвітній день боротьби з хворобою Крона і виразковим колітом.

У США святкують День щасливого пенні, День ірисок, на Ямайці – День праці, у Мексиці – День студента, в Азербайджані – День працівників Міністерства екології та природних ресурсів, у Таджикистані – День молоді.

Іменини за православним календарем святкують Василь, Сидір, Семен та Таїсія.

Цього дня народилися американський фізик, винахідник транзистора, двічі лауреат Нобелівської премії Джон Бардін, американський генетик, академік, ректор Рокфеллерського університету, лауреат Нобелівської премії Джошуа Ледерберг, український і радянський авіаконструктор, керівник АНТК імені Антонова Петро Балабуєв, американський інженер-електронік, винахідник музичного синтезатора Роберт Муг, українська співачка, учасниця дуету «Сестри Тельнюк» Галина Тельнюк, український прозаїк, поет, есеїст Володимир Єшкілєв, німецький кінорежисер, сценарист, композитор Том Тиквер («Біжи, Лоло, біжи», «Парфумер»), український політик і підприємець, народний депутат кількох скликань Олександр Буряк, український журналіст, політик Олексій Мустафін, бразильський автогонщик Рубенс Баррікелло.





Події цього дня:

1430 – у битві при Комп’єні бургундці взяли в полон Жанну д’Арк, яку згодом вони продали англійцям.

1592 – у Венеційській республіці Свята інквізиція арештувала італійського філософа Джордано Бруно, звинуваченого в єресі.

1877 – проголосили повну незалежність Румунії від Османської імперії.

1910 – в Києві здійснили перший політ вітчизняного літака Кудашев-1.

1911 – в Лондоні розпочалася Перша Імперська конференція.

1927 – У містечку Сейлз (штат Луїзіана) агенти ФБР розстріляли машину, в якій знаходились Бонні Паркер та Клайд Берроу.

1938 – убивство Євгена Коновальця агентом НКВС Павлом Судоплатовим.

1949 – у Бонні проголошено створення Федеративної Республіки Німеччина.

1984 – головний лікар США оголосив пасивне паління шкідливим для здоров’я.

1953 – впродовж 48 годин в Литовській РСР арештовані та депортовані майже 37 тисяч селян, що не вступили в колгоспи.

1988 – прощання Мішеля Платіні з великим футболом.

2006 – Сербія визнала результати референдуму про суверенітет Чорногорії.

2008 – відкрита 46 станція Київського метрополітену – «Червоний хутір».



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День вчителя

Спортивні змагання - «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»

День здоров'я