«Розстріляні мрії» - День пам'яті героїв Небесної Сотні
Отримати посилання
Facebook
X
Pinterest
Електронна пошта
Інші додатки
-
20 лютого в Україні відзначають восьму річницю з дня трагічних, сповнених героїзму подій Революції Гідності. Цей день назавжди увійшов в історію України, як символ жертовності, патріотизму та героїзму і вкотре підтвердив тезу про те, що в найважчий період нашої історії знайдуться герої, які своєю жертовністю дозволять будувати майбутнє.
23.02.2024 року у нашій школі проведено виховну годину-реквієм «Розстріляні мрії» з метою віддання шани подвигу Українського народу у відсічі російської агресії.
На заході ми вкотре згадали про «зиму, що нас змінила», змусила жити, дотримуючись Божих Заповідей, пригадали хронологію подій на Майдані Незалежності 2014 року, переглянули відеоролик «Народжені бути вільними», вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання та подякували Збройним Силам України за можливість вчитися, зустрічатися з друзями і просто жити. Дякуємо усім, хто боронить нас сьогодні від ворога. Ми говорили про сотню розстріляних мрій. Небесну Сотню.., щоб не зачерствіли душі, щоб не збайдужіли серця.
Герої Небесної Сотні – сильні, свідомі, освічені люди, представники різних професій, справжні патріоти своєї держави. Всіх їх об’єднала українська земля та бажання жити у вільній, незалежній країні… Вони загинули… та не здалися, йшли під кулі снайперів, прикриваючись лише дерев’яними щитами, не за свої особисті інтереси, а за краще майбутнє для своїх дітей, своїх сімей, своєї держави. Вони – Герої, бо герой – це той, хто не шкодує себе заради інших. Молимось та пам’ятаємо тих янголів, які поклали своє безцінне життя на вівтар суверенності нашої держави.
Увесь світ облетіли кадри документальної хроніки, де молодий чоловік у будівельній касці стоїть на барикаді і проникливо, натхненно читає уривок з поеми Т.Г.Шевченка «Кавказ». Це Сергій Нігоян – українець вірменського походження з Дніпропетровщини.
Майже три місяці українці боролись на Майдані за свої конституційні права, незважаючи на виснажливий холод, несамовитий відчай, крижаний дощ водометів. Найважче було усвідомити, що ворог – це не чужинець, а свій – колишній сусід, однокурсник, земляк, котрий сполохано ховає очі, закрившись металевим щитом від тих, кого присягався захищати!
Світ здригнувся від жаху коли 18-20 лютого 2014 року почалися криваві масові розстріли на Майдані. На розпечену зруйновану бруківку одне за одним падали тіла майданівців, скошені снайперськими та кулями роти чорних беркутівців. Україна в огні. Червоно плавиться сніг, залитий кров’ю вбитих. Світ здригнувся від жаху спостерігаючи наругу над людьми в центрі української столиці.
Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, і за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі. Держава визнала цих людей героями. Згідно з указом президента 20 лютого ми відзначаємо День пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять усіх, хто загинув захищаючи незалежність України.
Революція гідності змінила нас назавжди. Ми стали нацією, гідною жити в незалежній вільній державі. Ми більше не чекаємо месію, який прийде і всіх врятує. Ми вчимося жити гідно, чесно, справедливо. Кожен починаючи з себе.
Також додатково були проведені тематичні бесіди та години спілкування - "А сотню вже зустріли небеса», "Герої не вмирають. Вони просто йдуть...", інсталяція та лінійка-реквієм.
Додатково усі бажаючі ознайомилися з книжковою виставкою присвяченою подіям, які відбувалися на Майдані з 18 по 20 лютого 2014 р., та героям Революції Гідності. На ній представлено документальні та художні книги сучасних українських авторів про події на Майдані. Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і вдячність за все, що її бійці зробили для нас. Вони пожертвували своїм життям за щастя інших, за кращу долю для своєї держави. Подвиг героїв Небесної Сотні має визначне значення для нашої Батьківщини. Ми Єдина країна! Ми всі прагнемо одного – миру, спокою, міцної і квітучої держави та мирного неба над головою. Сьогодні вся країна схиляє голову перед Героями Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби зі злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя. І сьогодні наші захисники продовжують відстоювати українську землю від її ворога. Бережімо пам’ять про подвиги наших Героїв, шануймо їх незламну силу волі, мужність та відвагу!
1. Мулик М. Від Січового Стрілецтва – до Революції Гідності. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2015..
2. «Євромайдан: хроніка відчуттів» Письменник Василь Карп’юк упорядкував збірку, авторами в якій виступили Тарас Прохасько, Іван Ципердюк, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Юрій Винничук.
3. Процюк С. Під крилами великої Матері. Ментальний Майдан. – Брустурів: Дискурсус, 2015.
Вишукані букети з квітами, щирі привітання, теплі слова від своїх вихованців – так відзначають в Україні день вчителя. Офіційно це професійне свято називається: « День працівників освіти » чи « День освітянина ». Це свято педагогів усіх професій, рангів та рівнів, що займаються вихованням та навчанням людей, організацією дитячої діяльності та дитячих структур, управлінням в системі освіти. День вчителя відзначається в першу неділю жовтня. Але неофіційно його відзначають в першу п’ятницю, щоб учні могли привітати своїх викладачів, вчителів, вихователів. В Україні свято має широке визнання – святкується не тільки вчителями, але й учнями, студентами та їхніми батьками. Початок жовтня дарує нам одне з найулюбленіших професійних свят України – День Вчителя. Це свято мудрості, енергії та наснаги, свято людей, від яких залежить майбутнє цілої нації. Святкування Дня Вчителя в у нашій школі відбулося 29 вересня. З самого ранку наші вчителі почали приймати привітання від своїх учнів, у школі п
У нашій школі чергове спортивне свято - під гаслом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО» відбулися змагання "Пліч-о-пліч" з футзалу, баскетболу(хлопці) та волейболу(хлопці), це перший, шкільний етап змагань. Проєкт "Пліч-о-пліч" шкільні ліги — це всеукраїнські змагання з 5 видів спорту: баскетболу, волейболу, футзалу, чирлідингу та спортивного орієнтування. Ці шкільні ліги проводять щорічно. Вони відбуватимуться в 5 етапів. Це змагання шкільних команд між собою, змагання шкіл територіальних громад, районні, обласні та всеукраїнські змагання. Хтось ще тренується, хтось змагається вже відкрито. Це довгий етап. Фінал буде в Києві десь в червні. І весь цей час в нас будуть безперервно йти змагання на всіх рівнях Метою змагань є формування ефективної моделі розвитку фізичної культури і спорту у закладах загальної середньої освіти, сталих традицій та мотивацій учнівської молоді щодо фізичного виховання як важливого чинника забезпечення здорового способу життя та європейських ст
7 квітня щорічно відзначають Всесвітній день здоров'я, починаючи з 1950 року. Сьогодні в нас спортивне свято – «День здоров’я та спорту» або «Малі Олімпійські ігри». Олімпійські ігри – це символ миру та дружби всіх народів. Ми запрошуємо всіх вас в чудову країну Олімпію. Пропонуємо взяти з собою швидкість, сміливість, винахідливість, спритність – бо не випадково девіз «Олімпійських ігор» - «Швидше, вище, сильніше!». У наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. Геніальний лікар і філософ Давнього світу Гіппократ стверджував, що яка діяльність людини, такою вона і є, такі і її хвороби. Висновок такий: необхідність вести здоровий спосіб життя була актуальною як в стародавньому світі, так і сьогодні, тому що він (здоровий образ) — є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров'я навіть у складних екологічних, с
Коментарі
Дописати коментар